Projekt "Rodzice Dzieciom"

rodzice dzieciomW naszej grupie 6-latków PUCHATKI w drugim półroczu Rodzice dzieci bardzo chętnie włączyli się w Projekt grupy „RODZICE DZIECIOM”. W projekcie tym Rodzice mają możliwość aktywnego i twórczego zaangażowania na rzecz swoich pociech jak i, w niektórych przypadkach, na rzecz całego przedszkola.

Wielu Rodziców zaangażowało się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W umówionych dniach Rodzice odwiedzali dzieci naszej grupy przedszkolnej w celu czytania bajek, opowiadań, wierszy, legend autorów polskich, jak i zagranicznych. Część Rodziców wyszła naprzeciw propozycjom, by w miarę możliwości zaprezentować dzieciom swój zawód, który wykonują lub zaprezentowali swoje zainteresowania czy pasje. Na naszej stronie można obejrzeć zdjęcia z tych wydarzeń, jak również filmy umieszczane na naszym kanale You Tube.
W dniu 3 kwietnia 2017 gościliśmy Panią Ewę Dubij, która przeczytała dzieciom opowiadanie Leo Buscaglia „Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych”. Dnia 4 kwietnia 2017 mama Weroniki – Pani Katarzyna Rychter zaprezentowała dzieciom bajki: „Sarenka Zambi” oraz „Wielkanocne opowieści”. Dnia 6 kwietnia 2017 Pani Joanna Moczydłowska zapoznała dzieci z bajką pochodzącą z Nigerii w Afryce Zachodniej zatytułowanej „O chłopcu, który nigdy nie kłamał”. Mama Ani – Pani Ewa Skarżyńska dnia 11 kwietnia 2017 przedstawiła grupie opowiadanie Grzegorza Kazdepke „Pitu i Kudłata w opałach”, natomiast dzień później 12 kwietnia Pani Joanna Lul przeczytała dzieciom „Opowieści zajączka wielkanocnego” oraz bajkę Ciary Flood „Jak dobrze mieć sąsiadów”. Proponowane przez Rodziców książki poruszały wiele zagadnień wychowawczych dotyczących różnych sytuacji z życia codziennego: propozycje pokonywania trudności, umiejętność zgodnego życia w rodzinie, jak z wrogów czynić sobie przyjaciół, jak radzić sobie z przemijaniem i tematem umierania, dlaczego nie warto kłamać, co zrobić by umieć cieszyć się z sukcesów innych, dlaczego warto pomagać innym, dlaczego warto być sobą … i wiele innych ciekawych zagadnień. Rodzice po przeczytaniu książki bardzo chętnie wchodzili w dialog z dziećmi utrwalając tym samym usłyszaną treść jak i pozytywne wartości z niej wynikające. Nie brakowało też słodkiego poczęstunku, na który dzieci bardzo cierpliwie czekały. Dzieci bardzo chętnie zaczęły przynosić również własne książki do czytania, zachęcały też Rodziców do włączenia się w nasz Projekt, co jest bardzo pozytywnie odbierane przez dorosłych. Czekamy na jeszcze... i zapraszamy... do galerii i na You Tube.