• Wychowanie do patriotyzmu

  Wychowanie do patriotyzmu

  „Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale czekać trzeba. Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (...). Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy –wartość jej, cenę....” – Janusz Korczak
 • Wychowanie przez edukację

  Wychowanie przez edukację

  „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
 • Integracja rodzinna

  Integracja rodzinna

  „Dodatni wpływ na dziecko jest ważniejszy niż nauczenie abecadła”. - Lucy Maud Montgomery
 • Wychowanie przez sztukę

  Wychowanie przez sztukę

  „Nie brak u nas troski o niepokój twórczy artystów”. - Stanisław Jerzy Lec
 • Wydarzenia

  Wydarzenia

  „Ciepłe serce wzbogacone otwartością rąk czyni ze zwykłych sytuacji, wydarzenia do których cudownie jest wracać we wspomnieniach...”
 • Młode talenty

  Młode talenty

  „Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka”. - Krzysztof R. Jaśkiewicz
 • Wychowanie religijne

  Wychowanie religijne

  „Bądźmy chrześcijanami nie tylko w skrytości serca, przy zamkniętych drzwiach domu, w kruchcie kościelnej, ale też na ulicy, w biurze, w warsztacie fabrycznym, na roli i tylu innych miejscach, gdzie żyje i pracuje człowiek”. Prymas Polski, Kardynał Stefan Wyszyński
 • Wychowanie przez zabawę

  Wychowanie przez zabawę

  "Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki." - Janusz Korczak
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników przedszkola

„Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
Dnia 24 lutego 2018 roku w godzinach 10:00 – 14:00 w naszym Przedszkolu przeżyliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadził ks. dr Krzysztof Kamiński – wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickich MB Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy do Ducha Świętego prosząc o światło i moc Słowa Bożego. W konferencji swojej ksiądz Krzysztof zachęcał do tego, by przestać udawać (na różnych płaszczyznach) bo to jest początkiem wzrostu. Każdy z nas ma pragnienia bycia kochanym, zauważonym, szanowanym, potrzebnym. Pragnienia, pasja są źródłem uzdrowienia.  Wszystko bierze początek z pragnienia Boga, które jest największym pragnieniem człowieka. Bóg szuka w nas tęsknoty za nawróceniem, jedynie pragnienie Boga jest w stanie zaspokoić nasze największe głody. Ksiądz rekolekcjonista zachęcał, by po upadkach życiowych nie rezygnować, nie zniechęcać się. Trudniejsza walka im więcej kosztuje, tym większy jest dla nas smak zwycięstwa. Chociaż tego nie rozumiemy, to nie ma innego wyjścia jak brać swój krzyż, być gotowym towarzyszyć Jezusowi na każdej stacji Drogi Krzyżowej, by nie żyć wybiórczo. Jezus w swoim życiu nie szukał krzyża. Podjął krzyż dopiero w chwili ustalonej przez Boga Ojca, by wypełnić Jego Wolę. My, przyjmując z poddaniem nasze krzyże codzienności, nie jesteśmy sami, ponieważ Jezus Chrystus jest  z nami. Fundamentem niesienia krzyża jest nasza odpowiedź na pytanie Chrystusa:  „Czy chcesz?”

Z tym pytaniem każdy z nas pozostał sam na sam z Jezusem Eucharystycznym w Najświętszym Sakramencie na indywidualnej adoracji, podczas której można było skorzystać z Sakramentu Pojednania i Pokuty.

W czasie Eucharystii ksiądz Krzysztof kontynuując rozważania, podjął temat miłości bliźniego, nawiązując do fragmentów Ewangelii w których był odrzucony przez swoich w Nazarecie. Niewielu mógł tam uzdrowić i niewiele zdziałać cudów, gdyż wielu Mu nie uwierzyło i miało zamknięte serce na Jego Słowo i Moc. Jednak nie rezygnuje z człowieka, ale angażuje się jeszcze bardziej – aż do krzyża. Jezus nie łamie wolnej woli człowieka, lecz cierpliwie czeka.  Każdy, kto wierzy w Boga zaczyna odkrywać swoją wartość. Warto też postawić sobie pytanie: Czy kiedy nic mi się nie udaje w życiu, kocham tak samo jak wtedy, gdy wszystko idzie dobrze?

BO NA MIŁOŚĆ NIE MA SPECJALNEGO CZASU!!!

Po Eucharystii spotkaliśmy się przy wspólnym stole na ciepłym i smacznym posiłku. Dziękujemy Siostrze Dyrektor za zorganizowanie kolejnego już dnia skupienia. Wydawajmy więc każdego dnia godne owoce naszego nawrócenia.

Zobacz zdjęcia