Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników przedszkola

„Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
Dnia 24 lutego 2018 roku w godzinach 10:00 – 14:00 w naszym Przedszkolu przeżyliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadził ks. dr Krzysztof Kamiński – wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickich MB Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy do Ducha Świętego prosząc o światło i moc Słowa Bożego. W konferencji swojej ksiądz Krzysztof zachęcał do tego, by przestać udawać (na różnych płaszczyznach) bo to jest początkiem wzrostu. Każdy z nas ma pragnienia bycia kochanym, zauważonym, szanowanym, potrzebnym. Pragnienia, pasja są źródłem uzdrowienia.  Wszystko bierze początek z pragnienia Boga, które jest największym pragnieniem człowieka. Bóg szuka w nas tęsknoty za nawróceniem, jedynie pragnienie Boga jest w stanie zaspokoić nasze największe głody. Ksiądz rekolekcjonista zachęcał, by po upadkach życiowych nie rezygnować, nie zniechęcać się. Trudniejsza walka im więcej kosztuje, tym większy jest dla nas smak zwycięstwa. Chociaż tego nie rozumiemy, to nie ma innego wyjścia jak brać swój krzyż, być gotowym towarzyszyć Jezusowi na każdej stacji Drogi Krzyżowej, by nie żyć wybiórczo. Jezus w swoim życiu nie szukał krzyża. Podjął krzyż dopiero w chwili ustalonej przez Boga Ojca, by wypełnić Jego Wolę. My, przyjmując z poddaniem nasze krzyże codzienności, nie jesteśmy sami, ponieważ Jezus Chrystus jest  z nami. Fundamentem niesienia krzyża jest nasza odpowiedź na pytanie Chrystusa:  „Czy chcesz?”

Z tym pytaniem każdy z nas pozostał sam na sam z Jezusem Eucharystycznym w Najświętszym Sakramencie na indywidualnej adoracji, podczas której można było skorzystać z Sakramentu Pojednania i Pokuty.

W czasie Eucharystii ksiądz Krzysztof kontynuując rozważania, podjął temat miłości bliźniego, nawiązując do fragmentów Ewangelii w których był odrzucony przez swoich w Nazarecie. Niewielu mógł tam uzdrowić i niewiele zdziałać cudów, gdyż wielu Mu nie uwierzyło i miało zamknięte serce na Jego Słowo i Moc. Jednak nie rezygnuje z człowieka, ale angażuje się jeszcze bardziej – aż do krzyża. Jezus nie łamie wolnej woli człowieka, lecz cierpliwie czeka.  Każdy, kto wierzy w Boga zaczyna odkrywać swoją wartość. Warto też postawić sobie pytanie: Czy kiedy nic mi się nie udaje w życiu, kocham tak samo jak wtedy, gdy wszystko idzie dobrze?

BO NA MIŁOŚĆ NIE MA SPECJALNEGO CZASU!!!

Po Eucharystii spotkaliśmy się przy wspólnym stole na ciepłym i smacznym posiłku. Dziękujemy Siostrze Dyrektor za zorganizowanie kolejnego już dnia skupienia. Wydawajmy więc każdego dnia godne owoce naszego nawrócenia.