Smerfy w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Grupa 4-latków Smerfy dnia 20 września 2018 roku wzięła udział w warsztacie muzycznym „Drzwi do świata muzyki”, który wprowadził przedszkolaków w magiczny świat dźwięków. Podczas zajęć uczestnicy wspólnie poszukiwali kluczy do zaplanowanych zabaw muzycznych.

Po odnalezieniu w przestrzeni opery klucza wiolinowego i basowego dzieci ułożyły własne klucze i przeszły po nich w sposób symboliczny, otwierając zamki pierwszych drzwi do świata muzyki. W dalszej części warsztatu uczyły się rytmów, wystukiwały i powtarzały różne rytmy.  W czasie zabaw dzieci poruszały się w rytmach proponowanych przez edukatorów, jak również podawały swoje propozycje rytmów, które znają z otaczającego świata (pociąg, zegar, bicie serca). Szukają odpowiedzi na pytania o to, czym jest cisza, a czym dźwięk, jakie dźwięki nas otaczają, czy wpisane są w nie emocje, czy mają na nas wpływ, wywołują reakcje, uczucia. Dzieci poznały także pojęcia: pauza, klucz wiolinowy, dyrygent, batuta, orkiestra, chór, klucz basowy, pięciolinia. Więcej nie będziemy zdradzać, szczerze polecamy te warsztaty wszystkim dzieciom. Niedługo ponownie zawitamy w OiFP na kolejnych zajęciach muzycznych.