Białostocki Orszak Trzech Króli

"Orszak Trzech Króli jest wymownym znakiem poszukiwania Boga i umacniania własnej wiary" – mówił Abp Tadeusz Wojda do ponad dwudziestu tysięcy mieszkańców Białegostoku, którzy uczcili uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli. Wraz z barwnym i rozśpiewanym orszakiem, który przeszedł przez centrum Stolicy Podlasia podążał Metropolita Białostocki oraz Prezydent Miasta Tadeusz Truskolaski. Radosne spotkanie zakończyła Msza św. w białostockiej Archikatedrze.

Dnia 6 stycznia 2019 roku Orszak rozpoczął się modlitwą poprowadzoną przez abp. Tadeusza Wojdę z balkonu Pałacu Branickich. Na schodach pałacu pojawiły się osoby odtwarzające postaci Świętej Rodziny, Trzech Króli oraz Gwiazdora.
Królowie jechali na czele orszaku w powozie. Za nimi w  barwnym korowodzie podążały całe rodziny, przedszkolaki wraz z rodzicami – również z naszego Przedszkola, uczniowie szkół, grup i wspólnot parafialnych, a wraz z nimi tysiące białostoczan. Dominowały trzy kolory oznaczające trzy kontynenty: zielony – Azję, niebieski - Afrykę i czerwony- Europę. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali znak rozpoznawczy orszaku – symboliczną koronę.