Młodzi poduszkotwórcy w Smerfach

Dnia 11 kwietnia 2019 zawitała do nas Pani Iwona aby przeprowadzić w naszej grupie warsztaty „Młodzi poduszkotwórcy”. Każde dziecko mogło dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy dotyczących budowy i działania maszyny do szycia, używanych akcesoriów w trakcie szycia (miara krawiecka, nici różnego rodzaju, materiały). Przy pomocy Pani Iwonki każde dziecko mogło uszyć dla siebie poszewkę a następnie ozdobić ją przy pomocy szablonów, wyobraźni oraz specjalnie do tego przeznaczonych mazaków. Kolejnym etapem było wypełnienie poszewek ekologicznym włóknem. Proces tworzenia zakańczany był zszyciem poszewki oraz wręczeniem Dyplomu „Młodego Poduszkotwórcy”. Ostatnim akcentem było poduszkowe szaleństwo i pamiątkowe zdjęcie. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które zaprosiły Panią Iwonkę na kolejne spotkanie w przyszłym roku przedszkolnym.

Zobacz film