Smerfy w TVP3

Dnia 29 maja 2019 roku nasza grupa została ugoszczona przez TVP3 Oddział Białystok przy ulicy Włókienniczej 16A. Dzieci zwiedziły pomieszczenia TVP3 w których powstają materiały do programów, filmy, bieżące wydarzenia z naszego regionu. Dzieci zwiedziły Magazyn Sprzętu, News Room, Archiwum Podręczne Obiektywu, Montażownię, Pokój Emisji, Reżyserkę Dużego Studia, oraz Duże Studio. Po tych wszystkich miejscach oprowadzała nas Pani Katarzyna opowiadając o tajnikach pracy w telewizji dostosowując zakres informacji do wieku dzieci. W czasie zwiedzania spotkaliśmy na korytarzach i w pomieszczeniach ludzi których znamy z programów, tych którzy z kamerami udają się na miejsca wydarzeń, realizatorów i dźwiękowców. Mogliśmy namacalnie choć przez chwilę „dotknąć” rzeczywistości na co dzień dostępnej przez ekran telewizora. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie nas już od samego wejścia na teren telewizji. Będziemy je wspominać i może kiedyś znów tu wrócimy już nieco starsi, a może ktoś z nas będzie kiedyś pracował w Telewizji służąc prawdzie i społeczności lokalnej i narodowi polskiemu.