Przegląd różańców

W dniu 24 października 2019 roku, odbył się Przegląd Różańców wykonanych przez dzieci i Nauczycieli poszczególnych grup przedszkolnych. Każdy różaniec został wykonany z wielką starannością i miłością do Matki Bożej. Każda grupa w tym miesiącu szczególnie modli się na różańcu w naszej kaplicy przedszkolnej.

Przedstawiciele grup zaprezentowali wykonane różańce opowiadając o ich powstawaniu. Siostra Katarzyna, nawiązując do niedawno minionego dnia wspomnienia świętego Jana Pawła II, poprzez prezentację fragmentu nagrania Konferencji dzieci z Papieżem Janem Pawłem II, przybliżyła postać Wielkiego Świętego z Polskiej Ziemi. Zwieńczeniem całego spotkania z Maryją i św. Janem Pawłem II było wręczenie przez Siostrę Dyrektor podarunków w postaci kompletu puzzli o tematyce religijnej dla każdej grupy wraz ze słodkim poczęstunkiem.

„Jak paciorki różańca, przesuwają się chwile,
nasze smutki, radości i blaski.
A Ty Bogu je zanieś połączone w różaniec
– Święta Panno, Maryjo, pełna łaski”.