Uroczystość Bożego Ciala i Krwi Pańskiej

„Dzisiejsza uroczystość dotyka głębi naszego serca i wyraża jego wiarę i tęsknotę za tym, co najważniejsze, za spotkaniem z Jezusem, naszym Odkupicielem, który pozostaje z nami żywy w Eucharystii. Jeśli zrozumieliśmy jak bardzo Eucharystia jest ważna, to poczujmy się przez Jezusa posłani do innych, aby im o tym powiedzieć i zachęcić ich do skorzystania z tego niewypowiedzianego daru” – mówił w homilii podczas uroczystości Bożego Ciała Abp Tadeusz Wojda.

Dnia 11 czerwca 2020 roku odbyły się Ogólnomiejskie Uroczystości Bożego Ciała w Białymstoku, w których – jak co roku – uczestniczyły Rodziny wraz z dziećmi z naszego Przedszkola: dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy natomiast asystowali przy dzwoneczkach. Starsze rodzeństwo niosło poduszki procesyjne. Rodzicom dziękujemy za ich świadectwo wiary i wierności wobec swoich dzieci.
Po zakończeniu Liturgii Eucharystycznej droga procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy prowadziła tradycyjnie przez centrum miasta, od archikatedry do kościoła św. Rocha. W czasie, gdy procesja przechodziła obok cerkwi św. Mikołaja, rozbrzmiały dzwony tejże świątyni, a arcybiskup metropolita uczynił znak krzyża Najświętszym Sakramentem.
Uroczystość zakończyło wspólnie odśpiewanie hymnu „Te Deum” oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem udzielone przez Arcybiskupa Metropolitę Miastu Białystok i całej archidiecezji.
W słowie kończącym ogólnomiejskie uroczystości Bożego Ciała w Białymstoku, abp Wojda podziękował wszystkim organizatorom oraz wszystkim przybyłym na dzisiejszą uroczystość. Zachęcał, aby zapatrzeni w Jezusa Eucharystycznego, byli Jego świadkami w codziennym życiu.