Program zajęć w przedszkolu

Opis zajęć:

1. KATECHEZA

s. Anna Galewska

Nauczanie zasad religii chrześcijańskiej – słowem, zabawą, pieśnią i opowiadaniem.

2. GIMNASTYKA

p. Elżbieta Tołoczko

Wyrabianie nawyków prawidłowej postawy ( zabawy, ćwiczenia dużych partii mięśni).

3.JĘZYK ANGIELSKI

p. Agata Kowejsza

Nauka podstawowych wyrażeń i zwrotów – piosenką, rysunkiem, zabawą.

4. ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

p. Robert Gawędzki

Nauka poruszania się w rytm utworów muzycznych, gry i zabawy ruchowe.

5. SCHOLA

PEREŁKI
ŚW. WINCENTEGO A PAULO

s. Katarzyna Lejzorowicz,
p. Agnieszka Bielawska

Nauka pieśni i piosenek religijnych i dziecięcych - animacja Mszy świętych, udział w konkursach piosenki liturgicznej, autorskich i organizowanych przez miasto Białystok.

6. TAŃCE

p. Dorota Kałużna

Zajęcia obejmują ćwiczenia rytmiczne oraz koordynacyjno - ruchowe, zabawy muzyczno -taneczne, naukę kroków tanecznych do ulubionych dziecięcych przebojów muzycznych. W czasie nauki określonych elementów tanecznych dzieci poznają również słowa piosenek, chętnie śpiewanych w czasie zajęć tanecznych.

7. GIMNASTYKA W SZKOLE

Nauczyciel W-F

Raz w tygodniu grupa 6-latków uczestniczy w zajęciach Wychowania Fizycznego w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej pod okiem wykwalifikowanego Nauczyciela.

ZAJĘCIA DODATKOWE PŁATNE

1. LOGOPEDA

P. Bożena Jabłońska.

Na początku roku szkolnego wszystkie dzieci 5 i 6 letnie spotykają się z dyplomowanym logopedą. Spotkania te mają na celu zdiagnozowanie wszelakich  wad i opóźnień w rozwoju mowy naszych przedszkolaków. Dzieci potrzebujące specjalistycznego wsparcia mają możliwość uczęszczania na zajęcia logopedyczne,  które prowadzone są w czasie pobytu dziecka w przedszkolu.
     Zajęcia polegają na ćwiczeniach usprawniających prace warg, języczka, podniebienia miękkiego, oddechu – wypracowanie poprawnej artykulacji wadliwie realizowanych lub brakujących głosek oraz ćwiczeniach utrwalających i automatyzujących  ich wymowę.

2. ZAJĘCIA SZACHOWE

p. Jarosław Galej

Zajęcia szachowe prowadzone będą przez certyfikowanego przez Polski Związek Szachowy instruktora sportu. Specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi w wieku (4-7 lat). Nauczył grać w szachy setki maluchów w białostockich szkołach i przedszkolach. Wielu z nich kontynuuje swoje prawdziwe już kariery sportowe. Do największych osiągnięć wychowanków pana Galeja należą: złoty medal Mistrzostw Polski do lat 6 Julii Dallemury (2014) i srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 6 Zosi Kicińskiej (2016). Wielu jego podopiecznych to wielokrotni Mistrzowie Miasta i Województwa do lat 6, 7 i 8. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia „Szkółka Szachowa” w Białymstoku. To najbardziej utytułowany i prężny ośrodek szachowy dla dzieci w naszym województwie www.szkolkaszachowa.org; Instruktor współpracuje też jako trener z MUKS Stoczek 45 Białystok, drugim pod względem osiągniętych wyników klubem szachowym w Polsce.

3. KLUB TAŃCA

p. Robert Gawędzki

Nauka kroków różnych tańców towarzyskich.