Program zajęć w przedszkolu

Program zajęć w Przedszkolu - 2018/2019

 

Nazwa zajęć:

Osoba Prowadząca:

Opis zajęć:


1. KATECHEZA


s. Anna Galewska


Nauczanie zasad religii chrześcijańskiej – słowem, zabawą, pieśnią i opowiadaniem.


2. GIMNASTYKA


p. Elżbieta Tołoczko


Wyrabianie nawyków prawidłowej postawy ( zabawy, ćwiczenia dużych partii mięśni).


3.JĘZYK ANGIELSKI


p. Agata Kowejsza


Nauka podstawowych wyrażeń i zwrotów – piosenką, rysunkiem, zabawą.


4. ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE


p. Robert Gawędzki


Nauka poruszania się w rytm utworów muzycznych, gry i zabawy ruchowe.


5. SCHOLA

PEREŁKI
ŚW. WINCENTEGO A PAULO


s. Katarzyna Lejzorowicz,
p. Agnieszka Bielawska


Nauka pieśni i piosenek religijnych i dziecięcych - animacja Mszy świętych, udział w konkursach piosenki liturgicznej, autorskich i organizowanych przez miasto Białystok.


6. TAŃCE


p. Dorota Kałużna


Zajęcia obejmują ćwiczenia rytmiczne oraz koordynacyjno - ruchowe, zabawy muzyczno -taneczne, naukę kroków tanecznych do ulubionych dziecięcych przebojów muzycznych. W czasie nauki określonych elementów tanecznych dzieci poznają również słowa piosenek, chętnie śpiewanych w czasie zajęć tanecznych.


7. GIMNASTYKA W SZKOLE


Nauczyciel W-F


Raz w tygodniu grupa 6-latków uczestniczy w zajęciach Wychowania Fizycznego w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej pod okiem wykwalifikowanego Nauczyciela.

 

ZAJĘCIA DODATKOWE PŁATNE


1. LOGOPEDA


P. Bożena Jabłońska.


Na początku roku szkolnego wszystkie dzieci 5 i 6 letnie spotykają się z dyplomowanym logopedą. Spotkania te mają na celu zdiagnozowanie wszelakich  wad i opóźnień w rozwoju mowy naszych przedszkolaków. Dzieci potrzebujące specjalistycznego wsparcia mają możliwość uczęszczania na zajęcia logopedyczne,  które prowadzone są w czasie pobytu dziecka w przedszkolu.
     Zajęcia polegają na ćwiczeniach usprawniających prace warg, języczka, podniebienia miękkiego, oddechu – wypracowanie poprawnej artykulacji wadliwie realizowanych lub brakujących głosek oraz ćwiczeniach utrwalających i automatyzujących  ich wymowę.


2. ZAJĘCIA SZACHOWE


p. Jarosław Galej


Zajęcia szachowe prowadzone będą przez certyfikowanego przez Polski Związek Szachowy instruktora sportu. Specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi w wieku (4-7 lat). Nauczył grać w szachy setki maluchów w białostockich szkołach i przedszkolach. Wielu z nich kontynuuje swoje prawdziwe już kariery sportowe. Do największych osiągnięć wychowanków pana Galeja należą: złoty medal Mistrzostw Polski do lat 6 Julii Dallemury (2014) i srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 6 Zosi Kicińskiej (2016). Wielu jego podopiecznych to wielokrotni Mistrzowie Miasta i Województwa do lat 6, 7 i 8. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia „Szkółka Szachowa” w Białymstoku. To najbardziej utytułowany i prężny ośrodek szachowy dla dzieci w naszym województwie www.szkolkaszachowa.org; Instruktor współpracuje też jako trener z MUKS Stoczek 45 Białystok, drugim pod względem osiągniętych wyników klubem szachowym w Polsce.


3. KLUB TAŃCA


p. Robert Gawędzki


Nauka kroków różnych tańców towarzyskich.