• Wychowanie do patriotyzmu

  Wychowanie do patriotyzmu

  „Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale czekać trzeba. Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (...). Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy –wartość jej, cenę....” – Janusz Korczak
 • Wychowanie przez edukację

  Wychowanie przez edukację

  „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
 • Integracja rodzinna

  Integracja rodzinna

  „Dodatni wpływ na dziecko jest ważniejszy niż nauczenie abecadła”. - Lucy Maud Montgomery
 • Wychowanie przez sztukę

  Wychowanie przez sztukę

  „Nie brak u nas troski o niepokój twórczy artystów”. - Stanisław Jerzy Lec
 • Wydarzenia

  Wydarzenia

  „Ciepłe serce wzbogacone otwartością rąk czyni ze zwykłych sytuacji, wydarzenia do których cudownie jest wracać we wspomnieniach...”
 • Młode talenty

  Młode talenty

  „Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka”. - Krzysztof R. Jaśkiewicz
 • Wychowanie religijne

  Wychowanie religijne

  „Bądźmy chrześcijanami nie tylko w skrytości serca, przy zamkniętych drzwiach domu, w kruchcie kościelnej, ale też na ulicy, w biurze, w warsztacie fabrycznym, na roli i tylu innych miejscach, gdzie żyje i pracuje człowiek”. Prymas Polski, Kardynał Stefan Wyszyński
 • Wychowanie przez zabawę

  Wychowanie przez zabawę

  "Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki." - Janusz Korczak
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników przedszkola

„Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
Dnia 24 lutego 2018 roku w godzinach 10:00 – 14:00 w naszym Przedszkolu przeżyliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia, który poprowadził ks. dr Krzysztof Kamiński – wicedyrektor Zespołu Szkół Katolickich MB Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

Czytaj więcej...

Środa Popielcowa

Dnia 14 lutego 2018 roku – w Środę Popielcową – posypaniem głów poświęconym popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. W tym szczególnym czasie – o czym mówił Celebrans Eucharystii, ks. Marek Gryko – trzeba czynić więcej dobra, by cnota w nas się umacniała i przez to wzrastała miłość Boga.

Czytaj więcej...

Karnawał 2018

W dniach od 5 do 13 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu odbywały się bale karnawałowe. Każde dziecko miało okazję zaprezentować się w swoim stroju. Były księżniczki, rycerze, policjanci, zwierzątka, tancerki, żołnierze.

Czytaj więcej...

Zabawy śniegowe maluchów

9 lutego 2018 i w inne zimowe dni, dzieci przedszkola, a wśród nich najmłodsze trzylatki korzystają z uroków Pani Zimy, która wciąż nie daje za wygrane. Wspólne zabawy dawały ogromną radość oraz pozwoliły na umocnienie wzajemnych więzi między obiema grupami 3-latków.

Zobacz zdjęcia

Wizyta farmaceuty

Dnia 19 stycznia 2018r odbyło się w grupie Muminki szczególne spotkanie.
Gościem była p. Emilia Szymańska (mama Małgosi), która wraz ze studentami przeprowadziła zajęcia.

Czytaj więcej...

Wizyta duszpasterska

Dnia 8 stycznia 2018 roku po celebrowaniu Najświętszej Eucharystii ksiądz proboszcz Henryk Żukowski przeszedł wraz z towarzyszącą Mu Siostrą Dyrektor po naszym przedszkolu, pobłogosławił i poświęcił personel, dzieci i pomieszczenia placówki. Radość nasza była ogromna z daru wizyty duszpasterskiej i z błogosławieństwa Bożego nam ofiarowanego przez ręce i posługę księdza Proboszcza.

Czytaj więcej...

Styczniowa Eucharystia

Dnia 8 stycznia 2018 roku ksiądz Proboszcz parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, do której należy nasze Przedszkole, sprawował w naszej placówce Najświętszą Eucharystię, prosząc dobrego Boga o Jego błogosławieństwo na rozpoczynający się Nowy Rok Kalendarzowy.

Czytaj więcej...