Program zajęć w przedszkolu

1. KATECHEZA

s. Anna Galewska

Nauczanie zasad religii chrześcijańskiej – słowem, zabawą, pieśnią i opowiadaniem.

1. JĘZYK ANGIELSKI

p. Agata
Kowejsza-Pasterkiewicz

Nauka podstawowych wyrażeń i zwrotów – piosenką, rysunkiem, zabawą.

1. ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

p. Robert Gawędzki

Nauka poruszania się w rytm utworów muzycznych, gry i zabawy ruchowe.

1. SCHOLA

PEREŁKI
ŚW. WINCENTEGO A PAULO

s. Katarzyna Lejzorowicz,
p. Ewa Stasiełuk

Nauka pieśni i piosenek religijnych i dziecięcych - animacja Mszy świętych, udział w konkursach piosenki liturgicznej, autorskich i organizowanych przez miasto Białystok.

1. TAŃCE

Państwo Amanda i Robert Gawędzcy

Zajęcia obejmują ćwiczenia rytmiczne oraz koordynacyjno - ruchowe, zabawy muzyczno -taneczne, naukę kroków tanecznych do ulubionych dziecięcych przebojów muzycznych. W czasie nauki określonych elementów tanecznych dzieci poznają również słowa piosenek, chętnie śpiewanych w czasie zajęć tanecznych.

1. GIMNASTYKA W SZKOLE

Nauczyciel W-F ZSK

Raz w miesiącu grupy 5-latków oraz co drugi tydzień zamiennie grupy 6-latków

ZAJĘCIA DODATKOWE PŁATNE

1. LOGOPEDA

P. Bożena Jabłońska.

Na początku roku szkolnego wszystkie dzieci 5 i 6 letnie spotykają się z dyplomowanym logopedą. Spotkania te mają na celu zdiagnozowanie wszelakich wad i opóźnień w rozwoju mowy naszych przedszkolaków. Dzieci potrzebujące specjalistycznego wsparcia mają możliwość uczęszczania na zajęcia logopedyczne, które prowadzone są w czasie pobytu dziecka w przedszkolu.
Zajęcia polegają na ćwiczeniach usprawniających prace warg, języczka, podniebienia miękkiego, oddechu – wypracowanie poprawnej artykulacji wadliwie realizowanych lub brakujących głosek oraz ćwiczeniach utrwalających i automatyzujących ich wymowę.

1. ZAJĘCIA SZACHOWE

p. Jarosław Galej

Zajęcia szachowe prowadzone będą przez certyfikowanego przez Polski Związek Szachowy instruktora sportu. Specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi w wieku (4-7 lat). Nauczył grać w szachy setki maluchów w białostockich szkołach i przedszkolach. Wielu z nich kontynuuje swoje prawdziwe już kariery sportowe. Do największych osiągnięć wychowanków pana Galeja należą: złoty medal Mistrzostw Polski do lat 6 Julii Dallemury (2014) i srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 6 Zosi Kicińskiej (2016). Wielu jego podopiecznych to wielokrotni Mistrzowie Miasta i Województwa do lat 6, 7 i 8. Jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia „Szkółka Szachowa” w Białymstoku. To najbardziej utytułowany i prężny ośrodek szachowy dla dzieci w naszym województwie www.szkolkaszachowa.org; Instruktor współpracuje też jako trener z MUKS Stoczek 45 Białystok, drugim pod względem osiągniętych wyników klubem szachowym w Polsce.

1. KLUB TAŃCA

Studio Tańca
„Good Step”

Nauka kroków różnych tańców towarzyskich.